Deklaracja dostępności

Wycieczka do Warszawy

W dniach 24-26 października 2022r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Została ona w części sfinansowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Jego celem jest wsparcie organów prowadzących szkoły w realizacji zadań dotyczących  uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stwarza uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Podczas wycieczki uczniowie poszerzyli wiedzę historyczną, odwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Ogród Saski. Zwiedzili Zamek Królewski i Łazienki Królewskie. Spacerowali po Rynku Starego Miasta,  Placu Zamkowym i Trakcie Królewskim, słuchając niezwykle interesujących opowieści przewodnika. Poznali również historię pałacu i ogrodu w Wilanowie. W Centrum Nauki Kopernik mieli możliwość nauki poprzez zabawę, wykonując wiele urozmaiconych doświadczeń fizycznych. Zwiedzili też Muzeum Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Nieoceniona dla pogłębienia relacji między uczniami okazała się wspólna długa podróż, posiłki czy rozmowy w hotelowych pokojach. Ten wspólny wyjazd na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli. Poniżej fotorelacja z wycieczki.

                                                                 

                                                                                                                                                             Renata Sady 

w5 POW WAR

w2 M POW WA

w3 POW WAR

w4 POW WAR

w7 ZAMEK KRÓLEWSKI

w8 ZAMEK KRÓLEWSKI

w9 ZAMEK KRÓLEWSKI

w6 STARE MIASTO

w10 ŁAZIENKI

w11 ŁAZIENKI

w12 ŁAZIENKI

w1 KOPERNIK

w13 KOPERNIK

w14 KOPERNIK